Зантарая слідом за Білодід виборов друге золото на Європейських іграх-2019

Титулований український дзюдоїст Георгій Зантарая приніс Україні друге золото Європейських ігор-2019, які розпочалися у Мінську, Білорусь.

У фіналі турніру у вазі до 66 кілограм Георгій Зантарая бився за золото з італійцем Маттео Медвесом. Зантарая виборов впевнену перемогу іппоном.

Перше золото: 18-річна Білодід здобула перше золото для України на Європейських іграх-2019

Зазначимо, що в чотирьох з п’яти сутичок на турнірі українець перемагав своїх суперників заробляючи іппон – найвищу оцінку в дзюдо.

Ця перемога означає для Зантараї, що він одночасно з перемогою на Європейських іграх завоював і титул чемпіона Європи, так як у дзюдоїстів змагання в Мінську також є і континентальною першістю.

Цікаво, що чотири роки тому на перших Європейських іграх в Баку Зантарая завоював бронзу в командних змаганнях, але в особистих змаганнях поступився у чвертьфіналі, а потім програв і в сутичці за бронзову медаль.

Що таке іппон та ваза-арі?
Іппон – це найвища оцінка, яку боєць може досягти в японських бойових мистецтвах, як правило в таких як дзюдо, карате або джиу-джитсу. З японського слово «іппон» перекладається як «одне повне очко».

Ваза-арі – друга оцінка в поєдинку, вважається половиною іппону. Борець, який провів 2 прийоми, позначених ваза-арі, достроково оголошується переможцем сутички.

Підписуйтеся на наш Twitter та Telegram

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *