Війна Росії проти України: що буде, якщо Путін переможе

Відомий журналіст Павло Казарін розповів, що якщо Росія переможе у війні проти України, то вона не зупиниться, це жодним чином не зменшить її апетити, а лише розпалить.

Про це він розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

” Колись мені довелося розмовляти з польськими колегами, і вони запитували: «Чи знаєш ти, в чому відмінність між українським і польським поглядами на Росію?» Вони кажуть: ви звикли думати, мовляв, Росія з 1991-го по 2013-й – це нормативна Росія, і вона завжди буде такою. Тобто це країна, яка міркує економічними категоріями, ні на кого повноцінно не нападає, хоча і напала на Грузію в 2008-му, яка буде зручним партнером тощо”, – розповів журналіст.

За його словами, саме через це всі так здивувалися в 2014-му році, а от у Польщі думають інакше.

“А ми в Польщі, каже він, спочатку виходили з того, що Росія за замовчуванням – це якраз та Росія, яка на вас напала, та сама, яка розчленовувала Польщу і оголошувала Східну Європу сферою своїх геополітичних інтересів. Вони сприймали Росію з 1991-го по 2013-й як тимчасовий перепочинок, протягом якої потрібно терміново робити реформи, вступати в НАТО, Євросоюз, намагатися максимально проникнути під європейську парасольку безпеки та будувати армію для того, щоб у момент, коли Росія прокинеться, бути захищеними”, – розповів Казарін.

Він вважає, що ця ілюзія — приклад, який характеризує не тільки різницю між українським і польським ставленням до Росії. Крім того, це ще й ілюстрація ілюзії, яку стосовно Росії мають багато європейських країн.

“Вони, як і Україна, переконані, що Росія повернеться в довоєнний формат існування, коли вона продавала Заходу газ і нафту, а в обмін на виручені гроші купувала все інше. Чесно кажучи, я не особливо вірю в повернення Росії до старої матриці існування. Думаю, якраз Європа повинна зрозуміти – нинішня Росія і є нормативною, вона завжди буде опонувати західній моделі існування та демократичній формі правління. Якщо завтра Росія візьме гору над Україною, це жодним чином не зменшить її апетитів, а лише розпалить”, – вважає журналіст.

За його словами анексія Криму була дуже болючою і дорогий розплатою за ілюзії, які були у нашої країни і, в тому числі, у мене самого до 2014 року.

“Якщо ми знову почнемо намагатися переконувати себе, що з Росією можна якось домовитися, це означатиме, що урок, який отримала наша країна в березні 2014 року в Криму, а потім – на Донбасі, не матиме сенсу. Будь-яка помилка цінна висновками, і якщо ми не зробимо висновків з тієї низки помилок, які привели нас до лютого 2014-го року, то цей урок минув для нас даремно”, – розповів Казарін.

Повний текст інтерв’ю читайте тут: Єдиний шанс повернути Україні Крим — перемога у війні — відомий журналіст

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *