Україна може перетворитися на країну масової евакуації працездатного населення – експерт

Керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов вважає, що левову частку відповідальності за депопуляцію населення України несе чинна влада.

Україна може перетворитися на країну масової евакуації працездатного населення, заявив експерт у коментарі кореспонденту інтернет-видання UA1.

«Трудова міграція і депопуляція вимивають людський капітал з України ударними темпами. І це одна з найбільших загроз. Не міфічна «Путін прийде!», а саме депопуляція і перетворення України в країну масової евакуації працездатного населення», – зазначив Золотарьов.

На його думку, в результаті депопуляції кількість працездатних людей в Україні може стати меншою за кількість українців, які потребують соціальної допомоги.

Водночас заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Олександр Гладун назвав причини низької народжуваності в Україні. Серед них: перехід жінок у плані народжуваності на західноєвропейську модель відтворення та фактор Другої Світової війни.  Нагадаємо, згідно зі звітом міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, Україні потрібно буде виплатити 24 млрд доларів зовнішніх боргів за період з 2018-го по 2021 рік.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *