У Путіна пригрозили війною Україні через Керченську протоку

В Раді Федерації РФ в середу, 10 квітня, заявили, що порушення процедур проходження українських кораблів через Керченську протоку може призвести до виникнення військового конфлікту з Росією, куди може бути залучено і Організацію Північноатлантичного договору (НАТО).

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє російське агентство ТАСС.

В заяві наголошується, що Україна порушила встановлені процедури проходження кораблів через Керченську протоку, що може стати підставою для виникнення військового конфлікту між Україною і РФ, в який може бути залучено і НАТО.

“Проходження українських кораблів через Керченську протоку – це не питання співвідношення сил або присутності НАТО в Чорноморському регіоні, а виключно проблема дотримання українською стороною встановлених процедур, які їй добре відомі і успішно використовувалися нею до листопада 2018 року. Спроби України діяти в обхід цих процедур несуть в собі ризики виникнення військового конфлікту між Україною і Російською Федерацією, в який може бути залучена і НАТО “, – йдеться в заяві СФ.

Російські сенатори заявили, що ця ситуація стала підставою для нарощення присутності НАТО в Чорноморському регіоні.

“Посиливши активність в раніше спокійному Балтійському регіоні, НАТО нарощує тепер військову присутність і в Чорноморському регіоні”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, раніше заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що Росія готова за необхідності відповісти на анонсовані дії НАТО в Чорному морі. Він також додав, що в Росії сумніваються, що заявлені НАТО заходи щодо посилення присутності в Чорному морі  поліпшать ситуацію в регіоні і в організації.

Як відомо, раніше до Одеси зайшли два кораблі НАТО — іспанський фрегат F81 Santa Maria і канадський FHH333 Toronto. Вони пришвартувалися біля 18-го і 19-го причалів морського вокзалу.

У Російській Федерації відразу ж заявили, що спостереження за діями військових кораблів НАТО здійснюватимуть кораблі ВМФ Росії «Іван Хурс» ( розвідувальний корабель) і «Василь Биків» (патрульний корабель).

В Чорному морі з 21 березня перебуває тральщик ВМС Франції (M-653) «Capricorne» (входить до складу 2-ї протимінної постійної групи НАТО в Середземному морі).

До слова, раніше представник США в НАТО Кей Бейлі Хатчисон заявила, що Альянс в даний час готує пакет заходів по стримуванню дій Росії в чорноморському басейні, що передбачає, зокрема, відправку в Чорне море кораблів для забезпечення проходу українських судів через Керченську протоку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *