США та Великобританія провели маневри поблизу китайської військової бази

ВМС Великої Британії та Сполучених Штатів провели у Південнокитайському морі перші спільні морські навчання після того, як Китай там збудував військову базу на островах.

Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на Reuters.

«Велика Британія та Сполучені Штати провели у спірному Південнокитайському морі перші спільні морські навчання після того, як Китай там збудував базу на островах», – йдеться у повідомленні.

Як повідомили у прес-релізі ВМС США, з минулої п’ятниці по середу в регіоні відбулися комунікаційні та інші навчання у морі за участю ескадреного міноносця з керованим ракетним озброєнням USS McCampbell та британського фрегата HMS Argyll.

За словами речника ВМС США, в нещодавній історії немає аналогів таких навчань у Південнокитайському морі.

Як відомо, через Південнокитайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий на нафту. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують Бруней, В’єтнам, Малайзія та Філіппіни.

З кінця 2013 року Пекін проводить у Південнокитайському морі масштабні гідротехнічні та будівельні роботи, намиваючи рукотворні острови та перетворюючи їх на військові бази.

Минулого року з’явилися перші фотографії цієї бази.

Нагадаємо, переговори США та Росії щодо ракетної угоди завершились безрезультатно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *