Список кандидатів у Президенти України: хто подав документи у ЦВК

Станом на 12:00 16 січня 10 осіб подали документи до Центральної виборчої комісії на участь в президентських виборах, які відбудуться у березні 2019 року. Вісьмох із них Центрвиборчком зареєстрував, одному у реєстрації відмовив.

Першим офіційно зареєстрованим кандидатом у Президенти України став екс-міністр екології та природних ресурсів України, юрист Ігор Шевченко, який подав документи в Центральну виборчу комісію в перший день передвиборчої кампанії – 31 грудня.

Читайте також: Вибори президента України-2019: хто піде та які у них шанси

Окрім нього, в останній день 2018 року документи до ЦВК подав правозахисник та економіст з Броварів Володимир Ратуш. За його словами, з великими політичними силами він не пов’язаний, проте у минулому був членом партії «Народно-трудовий союз українців». 

Вранці 3 січня документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на виборах президента України подав лідер Соціал-демократичної партії, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Каплін.

Читайте також: Кандидати у президенти України-2019: список

Четвертим офіційно зареєстрованим кандидатом у Президенти України став Валентин Наливайченко. За його кандидатуру 3 січня одноголосно проголосували делегати з’їзду партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість». Після цього, він одразу подав документи до Центральної виборчої комісії та пройшов реєстрацію.

Також 3 січня подав у ЦВК документи голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

Міський голова Львова та лідер партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий останнім 3 січня подав документи до ЦВК для реєстрації кандидатом на виборах президента України.

10 січня документи до Центрвиборчкому подав Віталій Купрій – народний депутат, обраний у 2014 році в мажоритарному окрузі на Дніпропетровщині. До парламента він висувався від «Блоку Петра Порошенка», однак у 2015 році вийшов з фракції БПП.

Читайте також: Вибори президента-2019: як проголосувати не за місцем реєстрації

Ще одним кандидатом у президенти став очільник політичної партії «Наші» позафракційний народний депутат Євген Мураєв. Документи до ЦВК він здав 11 січня.

16 січня документи для участі у виборах до ЦВК внесла народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ольга Богомолець.

А вже у суботу, 12 січня, документи у Центральної виборчої комісії подав лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Він розповів, що вже вніс заставу у розмірі 2,5 мільйона гривень. За словами політика, більша частина суми – це гроші його партії, сам же Гриценко додав до застави власних 100 тисяч гривень.

Тож станом на обід 16 січня вже 10 осіб подали до ЦВК документи для реєстрації кандидатами у президенти. Наразі Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала Ігоря Шевченка, Віталія Скоцика, Андрія Садового, Анатолія Гриценка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Євгена Мураєва та Віталія Купрія. Ратушу відмовили у реєстрації через невідповідність його документів вимогам виборчого закону, а документи Купрія, Мураєва та Гриценко зареєструє у найближчі дні.

Документи у ЦВК можна подати до 3 лютого 2019 року. З ними потрібно також внести грошову заставу у розмірі 2,5 мільйона гривень. Реєстрація усіх кандидатів у президенти буде тривати до 8 лютого.

Нагадаємо, президентські вибори відбудуться 31 березня 2019 року. Згідно з опитуванням, проведеним групою «Рейтинг», чинний глава держави Петро Порошенко нині лише третій і його результат складає усього 11,1%. Це майже вдвічі менше за показники Юлії Тимошенко – 20.8%. Володимира Зеленського підтримують 13,4%.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *