Російські компанії можуть залишитися без ліцензій в Україні

Про це йдеться в повідомленні юристів, повідомляє Європейська правда з посиланням на "Ведомости".
Як повідомляється, ці поправки розширюють умови, що дозволяють українській владі анулювати ліцензії компаній, які працюють у цій країні.
Однією з таких умов стало прийняття "акту про документальне підтвердження встановлення факту контролю (вирішального впливу) за діяльністю ліцензіата осіб інших держав, які здійснюють збройну агресію проти України, і (або) дії яких створюють умови для виникнення військового конфлікту, застосування військової сили проти України".
Росія, на думку української влади, підпадає під визначення держави-агресора.
Український закон встановлює 30 видів діяльності, якими можна займатися без ліцензії.
І є лише три сектори, де російський контроль не вважається підставою для анулювання ліцензії: це банківська діяльність, ТБ і радіомовлення, виробництво і торгівля спиртом, алкоголем та тютюновими виробами.
Виходить, що решта види діяльності в Україні закриті для компаній, підконтрольних або які перебувають під "вирішальним впливом" російських громадян або юридичних осіб.
Зокрема, нове формулювання закону загрожує українському бізнесу МТС і Vimpelcom Ltd., кажуть менеджери двох компаній зв'язку, що працюють в Україні.
Ризик втрати ліцензій, виданих цим операторам, дійсно є, підтверджує керівник міжгалузевої групи юридичної фірми "Пепеляєв, Гольцблат і партнери" Наталія Іващенко.
Але для анулювання цих ліцензій необхідний акт компетентного органу влади, вважає вона.
Поправки до закону можуть торкнутися і компаній з інших галузей — страхової, фармацевтичної, енергетичної.
На території України працюють компанії групи "Інгосстрах" ("Інго Україна" та "Інго Україна життя"), "Росгосстрах" ("Провідна"), "РЕСО-гарантія" ("Просто-страхування", "Просто-страхування. Життя і пенсія").
У великого російського виробника ліків "Фармстандарта" в Україні є "дочка" — "Фармстандарт-Біолік", де випускаються в тому числі препарати для лікування інфекційних захворювань.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *