Президент Франції закликав переглянути Шенгенську зону

Еммануель Макрон закликав переглянути Шенгенську зону, створити прикордонну поліцію і єдиний європейський офіс з наданням притулку.

На думку французького лідера, необхідно сформувати загальну політику в сфері надання притулку, розробити єдині правила прийому мігрантів або відмови їм у наданні притулку. Макрон також пропонує створити Європейську раду з внутрішньої безпеки, до складу якої увійде Великобританія.

Читайте також: Макрон не збирається забороняти акції протесту у Франції

Про це французький президент написав у статті «За європейське відродження», яку увечері 4 березня оприлюднили найбільші французькі ЗМІ, в тому числі Le Figaro.

Ми повинні переглянути Шенгенську зону: всі, хто хоче брати участь, повинні взяти на себе суворі зобов’язання з відповідальності (строгий прикордонний контроль) і солідарності (одна і та ж політика з надання притулку, з одними і тими ж правилами прийому і відмови),
– пише Макрон.

Він також зазначив, що за останні два роки було досягнуто суттєвого прогресу. Однак, європейські країни повинні виробити «зрозумілий курс».

«Договір про оборону і безпеку повинен буде визначити наші зобов’язання, пов’язані з НАТО та європейськими союзниками: збільшення військових витрат, яке набрало чинності положення про взаємну оборону, Європейська рада безпеки», – пише президент.

На його думку, рішення Великобританії вийти з ЄС говорить про існування кризи в Європі. Макрон назвав Brexit символом «європейської пастки». Націоналістична самоізоляція є відмовою від наявних благ без будь-якого «проекту майбутнього», вважає він. За його словами, аналогічна «пастка загрожує всій Європі».

Макрон також закликає створити Європейське агентство із захисту демократії, яке буде надавати європейських експертів кожній державі-члену Шенгенської зони для захисту виборчого процесу від кібератак та інших порушень. Президент Франції запропонував ввести на законодавчому рівні загальну для всіх заборону на фінансування європейських політичних партій іноземними державами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *