Працювати з дому можна буде офіційно

В уряді пропонують закріпити законом дистанційну зайнятість. Про це сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

"В Україні буде проведена реформа зайнятості — стандарти захисту працівника будуть виконані. Потрібно прибрати радянські забюрократизовані норми", — сказав міністр.

За його словами, у новому законі чітко пропишуть ознаки трудових відносин, "бо на сьогодні працівники не захищені від зловживань через відсутність норм законодавства".

"Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому — це кілька з тих ініціатив уряду, які ми пропонуємо закріпити законом", — розповів Милованов.

"Насправді, нововведень небагато, оскільки багато що вже давно використовується на ринку праці. Але не було підкріплено законодавчо.

Наприклад, регулювання виплат за лікарняними залишаються у такій же редакції, як є сьогодні, а ось відпустку за власний рахунок можна буде взяти і на 30 днів, тоді як наразі — лише на 15 днів.

Працівник та роботодавець мають укладати трудовий договір лише у письмовій формі, а виплата заробітних плат повинна здійснюватися винятково у грошовій формі, а не товаром, як було в радянські часи.

Такої спадщини у нас ще вдосталь, але, наприклад, адміністрування праці стає більш не актуальним в епоху розвитку цифрових технологій", — заявили в уряді.

Трудові книжки не скасовуються, але вся інформація щодо зайнятості людини буде міститися в онлайн-реєстрі та доступною для працівника у будь-який момент.

Нове законодавство більш надійно захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок і тих, хто перебуває у декретних відпустках.

"Ми прагнемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі унеможливити випадки, коли під умовою фіктивних реорганізацій компаній чи установ звільняють соціально незахищених осіб.

Тож хочемо законодавчо захистити усіх працівників, а звільнення вагітних жінок зробити неможливим", — сказав Милованов.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *