Під центром Києва пролягає унікальна стародавня вулиця: подробиці археологічних розкопок

На вулиці Щекавицькій у Києві археологи виявили вулицю XVII-XVIII століть.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє офіційний портал Києва.

За словами директора департаменту охорони культурної спадщини Олександра Никоряка, охоронно-рятівні дослідження ділянки на вулиці Щекавицькій проводять з червня 2018 року. За цей час археологи вже зібрали велику колекцію матеріалів ХІІ-ХІХ ст.

Зокрема, староруські хрести-енколпіони, свинцеві князівські печатки, мідну бляшку із зображенням Богородиці, футляр для шаблі XIX ст. Однак найцікавіше, це те, що археологи фіксувалися так звані “культурні нашарування” – вулиці і поховання XVII-XVIII століть. Виявлені також шари давньоруського часу ХІІ-ХІІІ століть.

За словами керівника експедиції, голови відділу археології Києва Всеволода Івакіна, в обстежених горизонтах головним чином представлені культурні нашарування і археологічні об’єкти XIX ст., які утворилися після пожежі 1811 року.

Під центром Києва пролягає унікальна стародавня вулиця: подробиці археологічних розкопок

Нагадаємо, в Києві в підвалі знесеного в 70-х роках будівлі на території заповідника «Стародавній Київ» виявили монети, датовані 1817-1912 роками. Загальна вага скарбу становить майже 2 кілограми. Усі монети виготовлені зі срібла, а їх номінал — карбованець, 5, 10 і 20 копійок.

Археологічна експедиція в Дніпропетровській області дозволила знайти унікальні ливарні форми епохи пізньої бронзи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *