«Народний фронт» хоче обмежити виборче право українців з паспортами інших держав

Представники фракції «Народний фронт» у парламенті зареєстрували законопроект, який обмежує виборче право громадян України з паспортами інших країн.

Про таку ініціативу у коментарі кореспонденту інтернет-видання UA1 розповіли співавтори проекту нардепи Олег Медуниця і Ігор Лапін.

Мова йде про законопроект №9266  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реалізації виборчого права громадян».

На думку депутата Медуниці, «масова роздача паспортів іноземних держав на території України є загрозою національній безпеці».

«Ми хочемо, щоб громадяни інших держав, які мають так само і український паспорт, були обмежені в праві бути обраними на виборах до українських органів влади, і обмежити їх право брати участь у голосуваннях», – заявив він.Його колега Лапін акцентував увагу на тому, що українське законодавство не передбачає відповідальності за отримання іншого громадянства.

«Ми бачили дуже багато випадків, коли людина, отримуючи громадянство, наприклад, в Закарпатській області – громадянство Угорщини. На підставі таких речей у мене виникає запитання, а вони інтереси якої держави будуть відстоювати, користуючись своїм виборчим правом?» – спитався він.

За його словами, в законопроекті передбачаються механізми повідомлення про отримання громадянства іншої країни, покарання за неповідомлення, а також механізм виключення зі списку виборців.

Нагадаємо, президент Порошенко підтримав ще один законопроект «Народного фронту» – про реєстрацію «агентів Кремля».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *