На Хмельниччині владика Антоній Махота закликав УПЦ МП відкинути “рускій мір” і долучитися до помісної церкви

Митрополит Хмельницького і Кам’янець-Подільського Православної Церкви України Антоній Махота звернувся до очільників, духовенства та вірян трьох єпархій РПЦ в Україні у Хмельницькій області щодо спільної роботи у Помісній Православній Церкві в Україні.

Відповідний текст 21 грудня з’явився у “Фейсбуці” владики.

“Закликаю вас дієво відреагувати на виклики часу і долучитися до створенної Помісної Православної Церкви в Україні, яка стала місцем спасіння ввіреної нам Господом пастви, а не побудови нової імперії – «русского мира». Відомо, що серед священнослужителів ввірених вам єпархій щодо цього існують різні міркування. Є ті, котрі вважають за правильне залишитися під омофором Московського Патріарха. Що ж, вони мають право на цей вибір. Але є серед вас багато таких, які бажають автокефального буття Православ’я України й чекають остаточного рішення Його Всесвятості Патріарха Варфоломія 6 січня”, – наголосив митрополит Антоній.

“Наші ж спільні недруги поширюють чутки, нібито в останнім часом запанував дух «переможців», дух погорди щодо всіх інших православних душпастирів. Запевняю вас, браття, що це зовсім не так. У нас є лише передчуття нашої спільної перемоги, коли ми у возз’єднаній Церкві – не паралельно, а разом – служитимемо Богові й ближнім. Усі організаційні й інші питання при цьому повинні бути спільно вирішені так, щоб не послабити, а посилити Церкву, давши можливість кожному служити якнайкраще в міру своїх сил. Адже йдеться не про приєднання, а саме про возз’єднання”, – пояснив церковнослужитель.

Нагадаємо, три парафії на Вінниччині вийшли з УПЦ МП та приєдналися до Православної Церкви України.Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *