Сьогодні, 7 вересня, оперативники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Нацполіції та слідчі обласної прокуратури затримали співробітника прокуратури та посередника, через якого йому передавали хабара.

Як повідомили в Департаменті захисту економіки Національної поліції України, в межах кримінального провадження правоохоронці встановили, що прокурор однієї з місцевих прокуратур вимагає 25 тисяч доларів США від громадянина. За вказану суму він пообіцяв не притягувати останнього до кримінальної відповідальності під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, відкритого за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України.

З метою приховування своєї корупційної діяльності прокурор залучив посередника.

В межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, проводяться санкціоновані обшуки.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5-ти до 10-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.

За словами Ігора Купранця, заступника Голови Нацполіції-начальника Департаменту захисту економіки, щоб затримати хабарника потрібно провести колосальну роботу, адже викриття, документування та затримання чиновника-корупціонера — процес, який може займати не один місяць.

Правоохоронці повинні провести всі процесуальні дії, щоб за судовим рішенням особа понесла максимальне покарання. Хоча, як показує практика, судді виносять надто м’які вироки — штрафні санкції, сума яких, в порівнянні з отриманою, мізерна.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *