«Мінськ-2» Зеленському не допоможе: У США розповіли, як повернути мир на Донбас

Майбутній президент України Володимир Зеленський вже розповідав, як будуватиме відносини з Росією і вирішуватиме питання миру на Донбасі, проте в США вважають, що йому в цьому істотно допоможе посилення міжнародного тиску на Москву.

Колишній помічник держсекретаря США і екс-глава правозахисної організації Freedom House, екс-аналітик «Інституту Маккейна», а нині співробітник Міжнародного університету Флориди Девід Краймер вважає, що «мінський процес» допоможе Україні повернути окуповані території, передає «Голос Америки».

Він не впевнений, що «Мінськ-2», який хоче перезавантажити новообраний президент, це вірний шлях до врегулювання конфлікту. У той же час американський експерт вважає, що Москва не погодитися допустити до переговорів ще і США з Британією.

«Я не впевнений, що росіяни на це погодяться. А якщо ні, то це, мабуть, означає, що «мінський процес» не працює. У США є чудовий переговірник – Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту. Це ситуація, коли очевидні винуватець і жертва: винуватець – це путінська Росія, а жертва – Україна. Росія вторглася в Україну, а не навпаки. Тому треба посилити міжнародний тиск на Кремль, щоб Росія поважала територіальну цілісність і суверенітет України. Путін не змінить своєї політики, поки не буде більшого міжнародного тиску і додаткових санкцій з боку США, Канади, ЄС. Ціна і наслідки для Кремля мають зрости. Також варто пам’ятати, що «мінський процес» не включає Крим. А ми ніколи не визнаємо незаконної анексії і окупації Криму. Тому – більше тиску Заходу, більше підтримки Україні, щоб вона могла себе захищати, і більше єдності, наскільки це можливо», – сказав Краймер, який був присутній в Україні на виборах як співголова місії спостерігачів Міжнародного республіканського інституту (США).

Читайте також: У Зеленського визнали, що побудували кампанію на брехні, – Ірина Геращенко

Як повідомлялося, глава МЗС РФ Сергій Лавров чекає від Зеленського виконання Мінських угод. Хоча варто відзначити, що, в першу чергу, це Москва повинна задуматися над своїми зобов’язаннями щодо виконання домовленостей по Донбасу, перш ніж вимагати цього від Києва, оскільки вона не виконує перші пункти «Мінська» – припинення вогню, виведення військ з української території.

Читайте також: Зеленський з Туреччини привітав українців з Великоднем двома мовами

А тим часом в Україні і на Заході активно обговорюють можливість переговорів між Путіним і Зеленським. Так, наприклад, спецпредставник США Курт Волкер підтримує цей варіант. А ось військовий радник майбутнього президента з питань безпеки і оборони Іван Апаршин вважає, що зустрічі один на один не повинно бути і назвав умову переговорів Зеленського з Путіним.

Читайте також: Путін викликає Зеленського на переговори по Донбасу

Читайте більше новин на тему: війна на Донбасі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *