Експерт розповів, як може змінитись ціна на газ у серпні

Зниження ціни на газ – це піар, бо тренд до зниження на європейських ринках вже закінчився, тому в серпні варто очікувати на її зростання.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив енергетичний експерт Валентин Землянський.

«Відбувається маніпуляція, коли в ЗМІ вкидається чиста цифра без кінцевого результату, який буде в платіжці. Чому ціна приблизна, бо в кожній області різні тарифи для облгазів. НКРЕКП не врегулювала цю ситуацію, тому ми отримуємо різницю, що залежно від густоти населення, змінюється тариф. Якщо густота висока, то тариф нижчий і ціна може виявитися менша за 6800 гривень, а якщо мала, то вищий», – пояснив експерт.

Проте він відзначив, що зниження ціни – це піар та маніпуляція, бо теперішній тренд на європейських ринках вже закінчився.

«Встановлення ціни відбувається із запізненням на місяць, тому ми зараз бачимо червневі тенденції. Це подається, як зниження нового президента. Але виникає питання: що буде в наступному місяці, коли будуть встановлюватися ціни на серпень? Оскільки на європейських ринках змінилися тренди, ціна зросла, відповідно в серпні всі ці переможні овації дещо зміняться. Мені цікаво, чи це також буде висвітлюватися в ЗМІ, коли ціна піде вгору», – констатував пан Землянський.

Нагадаємо, Кабінет міністрів зобов’язав «Нафтогаз України» знизити ціну природного газу для населення в липні ще на 650 гривень за тисячу кубічних метрів.

«Нафтогаз України» розрахував нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в липні. Нова ціна визначена на рівні 4 905,67 гривні за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ та транспортних витрат).

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *