Цьогоріч комісії від АП та Міноборони перевіряли базу в Калинівці чотири рази

З квітня по червень 2017-го на складах боєприпасів у Калинівці (48-й арсенал) було проведено чотири перевірки та виявлено значну кількість проблем.

Про це йдеться у розслідуванні видання DT.ua.

Зазначається, що перевіряти арсенал приїжджали комісії Адміністрації президента, Головна інспекція міністерства оборони і Центрального Ракетно-артилерійського управління. 

Серед порушень називають незабезпечення навіть мінімальних умов безпеки арсеналу. Про належну охорону 48-го арсеналу, площа якого становить 1200 га, взагалі не йшлося.

Більшість боєприпасів зберігалися на відкритих наземних майданчиках, погано або взагалі не захищених від детонації та розльоту боєприпасів. Арсенал було розміщено хаотично, він запросто міг бути обстріляним з-за огорожі, або зверху.

Системи відеоспостереження і раннього виявлення надзвичайних ситуацій не були встановлені. Так само як і сигнальної апаратури вздовж охоронного периметра, яка б вказувала на місце прориву порушників.

На всіх 185 об’єктах бази не було системи пожежної сигналізації.

Попри скарги Міністерства оборони та Генерального штабу на відсутність необхідного фінансування, співробітники 48-го арсеналу найбільшою проблемою називають нестачу особового складу.

У момент початку вибухів на території бази перебувало всього 17 співробітників воєнізованої охорони. Вони, не маючи жодних технічних засобів спостереження, мали забезпечити безпеку 10,5-кілометрового периметра і території у 1200 гектарів.

Нагадаємо, генпрокурор Луценко вважає, що усі останні вибухи на складах в Україні є частиною військових дій Росії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *