Чим і як кримські єпархії УПЦ МП зустріли Об’єднавчий собор українських церков

7 грудня у Києво-Печерській лаврі відбулося останнє у 2018 році чергове засідання Синоду Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), участь у якому на правах постійного члена взяв митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар.

На цьому заході обговорювалося «брутальне втручання державної влади в церковне життя в Україні», а також було заявлено, що УПЦ МП не визнає жодних рішень Константинопольського патріархату щодо української церкви. 11 грудня в Сімферопольській і Кримській єпархії УПЦ МП висловили солідарність із предстоятелем церкви митрополитом Онуфрієм, заявивши, що не розглядають варіанту участі в запланованому на 15 грудня Об’єднавчому соборі українських церков, назвавши його «незаконним зібранням за участі розкольницьких угруповань».

Об’єднавчий собор відбувся у київському старовинному Софіївському соборі. На ньому ухвалили статут Православної церкви України (ПЦУ), а митрополит Переяславський і Білоцерківський УПЦ Київського патріархату (КП) Епіфаній став предстоятелем незалежної церкви, удостоївшись титулу митрополита Київського і всієї України.

Наступного дня президент України Петро Порошенко під час прес-конференції окремо згадав священнослужителів кримських єпархій УПЦ МП і зазначив, що якщо вони скоюють ті чи інші злочини, будучи громадянами України, то українські правоохоронні органи мусять діяти відповідно. Моральним фактором, який характеризує всю цю конфесію, голова держави назвав освячення військової техніки окупаційної армії, які регулярно проводяться на анексованому півострові: при цьому в УПЦ МП заявляють, що ці заходи проводять представники Російської православної церкви (РПЦ).

17 грудня Священний Синод УПЦ МП у своєму зверненні заявив, що «Свята Українська Церква є канонічною спадкоємицею давньої Київської Митрополії і залишається істинною Церквою Христовою в Україні», а також аргументував «історичні» причини своєї «невідривності» від РПЦ, після чого наприкінці несподівано закликав «любити нашу Батьківщину Україну».

20 грудня голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект №5309 «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійних організацій» щодо назв релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої перебуває за межами України в державі, законом визнаною такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України»: єдиною країною, що підпадає під це визначення, є РФ. Цей документ зобов’язує УПЦ МП вказати у назві належність до РПЦ – наприклад, «Російська православна церква в Україні». У відповідь в УПЦ МП заявили, що не збираються змінювати найменування, оскільки є «церквою українського народу, зареєстрованою відповідно до українського законодавства, з центром у Києві». 22 грудня президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою законопроект про назви релігійних організацій, керівний центр яких перебуває у державі-агресорі.

Тепер розглянемо, як протягом останнього місяця минулого року кримські єпархії УПЦ МП щосили доводили, що є «єдиною святою істинною канонічною церквою українського народу з духовним центром у Києві». Всі дані взято безпосередньо з інтернет-ресурсів цих єпархій, що наразі містять у собі чудову розширену доказову базу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *