Через неефективну систему субсидій 80% українців потребуватимуть держдопомоги – нардеп

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив, що неефективна система субсидій призведе до того, що 80 відсотків українців потребуватиме державної допомоги для оплати комунальних послуг.

У коментарі кореспонденту інтернет-видання UA1 він зазначив, що діюча система субсидій не стимулює українців самостійно вирішувати проблему з оплатою комунальних послуг.

«Ця система веде до того, що ми тотально зараз посадимо населення на голку рабських субсидій. Це вже буде не цифра 50 плюс один, два відсотки, а це цифра, яка буде сягати 70, а можливо 80 відсотків», – підкреслив Соболєв.

За його словами, система держдопомоги на оплату комунальних послуг не стимулює українців вкладати гроші в енергозбереження.

«Від того, що вкладете в енергозбереження і зекономите якісь десятки або сотні кубічних метрів газу – це нічого вам не дасть в плані економії, тому що розрахунок, який йде на субсидію є незмінним від того, що ви проживаєте в будинку, який оснащений енергозбереженням, або без нього», – пояснив нардеп.Крім того, система субсидій не стимулює офіційно заробляти більше грошей. Виплата субсидії буде зменшуватися в залежності від зростання офіційних доходів субсидіанта.   

«І сам фактор того, що субсидія фактично не стимулює вийти людину із цього болота означає, що населення приречене на те, щоб бути в системі субсидій постійно», – резюмував Соболєв.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко виступає за скасування або істотне коригування нових правил надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *