Андрій Юраш: Проросійська політика керівництва УПЦ МП привела цю церкву до глобальної катастрофи

«В окремих областях уже по 20 громад заявили про намір перейти до нової церкви»

Верховна Рада України ухвалила, а президент щойно підписав закон, який зобов’язує Українську православну церкву (Московського патріархату) змінити свою назву через те, що її центр знаходиться у державі-агресорі, тобто у Росії. Сама церква належність до Росії заперечує, але її статутні документи вказують зворотнє.

Окрім вищезазначеного закону парламент невдовзі має розглянути законопроект, який чіткіше визначить процедури переходу релігійних громад з підпорядкування однієї церкви до іншої. На думку ініціаторів таких змін, це має сприяти безболісному переходу парафій церкви Московського патріархату до новоутвореної Православної церкви України. Активізації цього процесу очікують після 6 січня, коли предстоятель автокефальної церкви митрополит Епіфаній отримає Томос із рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Та вже зараз, не чекаючи цієї події, парафії у різних регіонах України заявляють про перехід до нової помісної церкви. Зокрема, «Главком» повідомляв про таке рішення парафії Спасо-Преображенського собору у Києві і парафії церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що у Шишківцях на Буковині. Тих, які вже завтра готові перейти – десятки, переконує керівник департаменту у справах релігій Міністерства культури України Андрій Юраш. На його думку, ближче до весни процеси активізуються, оскільки почне працювати ухвалений днями закон, який зобов’язує УПЦ МП змінити назву, а також буде ухвалений закон, який чіткіше прописує механізми зміни юрисдикції релігійної громади.

В інтерв’ю «Главкому» Андрій Юраш розповів, що стримує єпископів Московського патріархату вже зараз перейти до Православної церкви України та які наслідки для Московського патріархату матиме відмова змінювати назву.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *