• Загальне декларування допоможе зменшити частку «тіньової» економіки – Станіслав Людкевич

  Людкевич СтаніславЗагальне декларування статків допоможе здійснити аудит ресурсів, підвищити рівень довіри у суспільстві та зменшити частку тіньової економіки.

  Таку думку у колонці для «Новое Время. Бизнес» висловив громадський діяч, інвестиційний банкір та фінансист Станіслав Людкевич.
  «Насправді, вигадувати велосипед не потрібно. В Конституції України давно прописаний відповідний механізм: «Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом», — йдеться в статті 67 Основного закону», — вважає громадський діяч.

  Для реалізації цієї ідеї, на думку Станіслава Людкевича, потрібно виконати 5 основних умов. «По-перше, усунути передумови, які б спонукали громадян ухилятися від декларування своїх статків. Наприклад, прибрати бар’єри — провести повноцінну податкову реформу та провести дерегуляцію», — зауважує фінансист.

  По-друге, для відновлення довіри у суспільстві потрібно провести інформаційну кампанію, яка б пояснила людям переваги загального декларування.

  Третьою передумовою для реалізації ідеї загального декларування, на думку фінансиста, має стати запровадження, додаткових запобіжників для публічних осіб — Президента, народних депутатів, суддів, чиновників. «Найоптимальніше рішення — заповнення ними не лише декларацій про зароблене, але й про витрати. Це дозволить антикорупційним органам ефективніше перевіряти «доброчесність» високопосадовців та політиків, а громадянському суспільству — контролювати топ-чиновників», — підкреслив Станіслав Людкевич.

  Ще двома обов’язковими компонентами громадський діяч називає запровадження інституту з надання безкоштовних послуг із податкового консультування для громадян, а також створення ефективної заохочувальної системи відшкодувань. «Адже в країнах, де громадяни декларують свої статки і живуть за законом, держава передбачає різноманітні «бонуси». Це і відшкодування, і знижки на іпотеку, на отримання кредитів для різноманітних потреб, зменшення плати на навчання для дітей. Це дуже правильна історія не лише для встановлення довіри, але й підтримки надійних фінансових відносин між громадянином та державою», — резюмував громадський діяч.

  Нагадаємо, в команді новообраного президента Володимира Зеленського заявили про намір реалізувати ідею із загальним декларуванням коштів та амністію капіталів з метою боротьби із «тіньовою економікою» та залученням інвестицій в Україну. При цьому, загальне декларування не повинно торкнутися громадян, які отримують доходи тільки від держави.

  Categories: Новости

  Метки: , , , ,

  Comments are currently closed.