• «Вікно», яким користувалися олігархи з Росії, закривається, – журналіст

  Велика Британія оголосила про те, що припиняє програму видачі віз для багатих іноземців. Програму видачі так званих інвестиційних віз буде переглянуто, правила – посилені. Таким чином, «вікно», яким протягом декількох десятиліть користувалися олігархи з Росії та інших колишніх радянських республік, нарешті закриється.

  Про це пише політичний оглядач і журналіст Віталій Портников.

  Це вікно використовувалося пройдисвітами з «брудними» мільярдами аж ніяк не тільки для отримання інвестиційних віз, покупки фешенебельних особняків і забезпечення майбутнього своїм нащадкам. Багато хто з олігархів отримував громадянство Великої Британії, що дозволяло їм видавати себе в інших країнах вже за британських інвесторів і залишатися під захистом нової Батьківщини. При цьому зв’язки з Москвою, природно, зберігалися. І не просто з Москвою, а з російським режимом, відданими слугами якого залишалися нахабні товстосуми.

  Читайте також: Хижак проти хижака: експерт розповів, хто може знищити Путіна

  Про все це предметно йшлося у доповіді комітету з міжнародних справ британського парламенту «Золото Москви: російська корупція у Великій Британії», в якому містилася рекомендація запровадити додаткові санкції проти осіб, пов’язаних з Кремлем, а також заблокувати на глобальних ринках розміщення боргових зобов’язань Росії. Парламентарі закликали владу перестати закривати очі на «клептократів з оточення Путіна і на порушників прав людини, що відмивають гроші через Лондон». Одним з важливих наслідків цієї доповіді стало ухвалення акту про кримінальні фінанси, який передбачає введення в дію «ордера на арешт багатства невстановленого походження». Цей акт дає можливість вимагати від власників пояснення походження будь-яких підозрілих активів вартістю понад 50 тисяч фунтів. Влада отримала право заарештувати власність, якщо власник не зміг довести легальність походження своїх доходів.

  Читайте також: Росію чекає жалюгідне майбутнє: режиму Путіна напророкували швидкий кінець

  І ось тепер – нове рішення про перегляд інвестиційної програми, цілком природне в умовах, коли агенти російських спецслужб поводяться в Англії як на околиці Рязані. Тепер кількість потенційних – і вже існуючих – агентів російського впливу в королівстві почне зменшуватися.

  Втім, це ще не означає, що в своїй безпеці можуть бути впевнені всі європейці. Деякі пройдисвіти з британськими паспортами і видами на проживання вже перебираються до інших країн Європи, уряди яких симпатизують Путіну. Рано чи пізно їх доведеться викурювати і звідти – після чергової «справи отруйників», тільки вже не у Лондоні або Солсбері, а у Римі або у Відні.

  Читайте також: У Росії розкрили сценарій повалення путінського режиму

  Categories: Новости

  Comments are currently closed.