• В Міноборони розповіли, які права громадян можуть бути обмежені відповідно до Закону про Донбас

  Закон про деокупацію і реінтеграцію Донбасу передбачає ряд обмежень прав громадян в Донбасі, який частково окупований російсько-терористичними силами.

  Про це повідомив офіцер Управління правового забезпечення Генерального штабу ЗС України Юрій Бобровня на брифінгу в Міноборони.

  Зокрема, в разі крайньої необхідност ЗСУ мають право застосовувати і зброю, і спеціальні засоби до осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії, які перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання відповідних заходів, або дій, пов’язаних з несанкціонованою спробою проникнення в район проведення зазначених заходів.

  Також представники ВСУ тепер мають право затримувати і доставляти осіб в органи Національної поліції, перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а в разі відсутності документів затримувати їх для встановлення особи.

  Окрім того, військові, відповідно до закону, можуть здійснювати особистий огляд громадян, огляд речей, які знаходяться при них, транспортних засобів і речей, які в них перевозяться. Тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях і дорогах, не допускати транспортні засоби громадян на окремі ділянки місцевості та об’єкти, виводити громадян з окремих ділянок місцевості; входити в житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать громадянам, на територію і в приміщення підприємств, установ, підприємств.

  "Перевіряти транспортні засоби для виконання заходів щодо забезпечення нацбезпеки, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації. Використовувати зі службовою метою засоби зв’язку і транспорт, в тому числі спеціальні, що належать громадянам (за їх згодою), а також підприємствам, установам і організаціям, за винятком дипломатичних, консульських та представництв інших держав", — констатував представник Генштабу.

  Уточнюючи на прохання журналістів, які з перерахованих обмежень є новими, він сказав — входити і проникати у житлові та інші приміщення, використовувати в службових цілях засоби зв’язку і транспорт, застосувувати в разі крайньої необхідності зброю і спецзасоби.

  Відповідаючи на питання, чи не призведе дозвіл використовувати зброю до беззаконня, Бобров сказав: "Повірте, система дозволяє більш чітко відслідковувати всі злочинні прояви, запобігати вчиненню злочинів, навіть більш ефективно. Тому що на цій території жорсткіший порядок, є КПП, здійснюється постійний , цілодобовий контроль за переміщенням громадян, переміщенням товарів на окуповану територію і в зону АТО ".

  Нагадаємо, 18 січня 2018 року Верховна Рада прийняла закон про деокупацію і реінтеграцію Донбасу. 20 лютого президент Петро Порошенко підписав цей документ.

  22 лютого начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що, відповідно до цього закону, на Донбасі на зміну АТО прийде операція Об’єднаних сил.

  «Аргумент»

  Categories: Новости

  Comments are currently closed.